سیستم های در و پنجره آلومین

سیستم های پنجره آلومین با حداکثر فناوری به جهت هوابندی، عایق در مقابل تغییرات آ، هوا و صوت ارائه می گردد. پروفیل ها با نگاه خاص نسبت به این موضوع طراحی و در پروسه ساخت قرار می گیرد. این مقاطع از چندین کانال موازی جهت عایق بندی و استایی تشکیل شده و همچنین سیستم سیلینگ آن از چندین لاسه گاسگت موازی برخوردار است. جهت احقاق بهینه این موضوع بازشوها از بتهرین مکانیزم بهره می جوید که در هنگام بسته شدن پنجره، حداکثر هوابندی در پیرامون آن ایجاد می شود. طراحی و رنگ بندی سیستم پنجره ها حداکثر راحتی، ارگونومی، زیبایی و همچنین مباحث تامین نور در نظر گرفته شده است. مقاطع پنجره ها به دو دسته نرمال و ترمال بریک (شکست حرارتی) تقسیم می شود.

سیستم نرمال (Normal)

در این سیستم از پروفیل های آلومینیومی ساده استفاده می شود. تفاوت عمده این سیستم با پروفیل های آلومینیومی قدیمی در تنوع رنگبندی، طراحی زیبای سطوح پروفیل و تکنولوژی طراحی مقاطع است که امکان استفاده از شیشه های دوجداره و سه جداره، یراق آلات گوناگون برای بازشوهای متفاوت، استفاده از دو یا سه لایه لاستیک برای آب بندی و هوابندی شیشه و باشوها را برای ما به ارمغان می آورد.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده به علت استفاده تیم طراحی صنعتی از آخرین استانداردهای طراحی در این پروفیل ها، این سیستم برای کاربرهای گوناگون، عمر و استحکام بیشتر از سیستم های سابق را داراست.

سیستم ترمال بریک (Thermal Break)

به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها، دو جداره نمودن پروفیل آلومینیومی از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل جزء الزامات می باشد که این روش باعث کاهش انتقال حرارت می شود. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت های بالا و نیز در برابر مواد شیمیایی، آب و هوا و اشعه حفظ می کند.

فرآیند استفاده از ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. پروفیل های سیستم ترمال بریک از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغ های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده است.

تیغه های پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می باشد.

طی آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازان بهینه سازی مصرف سوخت، بطور متوسط 30% سطح خارجی ساخمان را پنجره و 70% از سطح هر پنجره را شیشه و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک، در پنجره ها 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی و فصل سرما و 32% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، 28% کاهش مصرف سوخت، 20% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به مزیان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

تزریق پلی اورتان در پروفیل پنجره

با توجه به شرایط دمایی در نقاط مختلف دنیا و نوسانات فاحش فصول مختلف (سردسیر، گرم سیر و ...) برای جلوگیری از حداقل اتلاف انرژی از طریق پنجرهامکان استفاده از فوم پلی اورتان می باشد که آن را داخل پروفیل تزریق می کنند و در پنجره های ترمال بریک با وجود پل اتصال پلی آمیدی، استفاده از فوم پلی اورتان و شیشه سه جداره اتلاف انرژی را می توان به صفر نزدیک کرد.

انواع بازشوپنجره ونمونه های آن

TILT & TURN WINDOW - (پنجره دو حالته)

پنجره های دوحالت بازشو به دلیل حداکثر عایق بودن در برابر اتلاف انرژی و آلودگی صوتی یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین سیستم های پنجره الومینیومی در ساخت و ساز کشور شده است. یراق آلات و دستگیره های نصب شده بر روی این سیستم در دو حالت چرخش تا ۱۸۰ درجه و بالا باز شو را ایجاد می کنند.

 سیستم بازشوی دوحالته روشی برای اینکه مشتریان بتوانند برای تهویه هوا از حالت دوم پنجره استفاده کنند و نظم پرده خانه را نیز بر هم نزنند. همچنین پنجره دوحالته از سیستم قفل چندگانه بهره می برد. در این سیستم با قرار گرفتن دستگیره در وضعیت بسته، بطور همزمان لنگه بازشو از 4 طرف قفل می شود و حداکثر عایق بندی را بوجود می آورد.

CASEMENT WINDOW - (پنجره بازشوی لولایی تک حالته)

پنجره بازشو از بغل به کمک لولاها به داخل باز می شود و تهویه مناسب هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثر عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد. در طراحی پنجره برای ساختمان ها از کنارهم قرار دادن لنگه های بازشو و لنگه های ثابت ترکیب های زیبایی بدست می آید. در ساخت پنجره های بلند، با وظیفه بالا و دیگر بخش های ساختمان استفاده از این نوع بازشو رایج است.

HOPPER WINDOW- (پنجره کلنگی)

این پنجره به کمک لولاهایی که در پایین لنگه بازشو نصب می شود از بالا باز می شود. میزان درجه ای که این پنجره باز می شود بالاترین میزان تهویه هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد. استفاده رایج از این پنجره مربوط به سرویس های بهداشتی و حمام است. در این فضاها دید به بیرون اهمیتی ندارد و تنها ورود نور و تهویه هوا مهم است. معمولا این پنجره ها در اندازه های کوچک ساخته می شود و خروج بخار هوا را به راحتی ممکن می سازد.

AWNING WINDOW- (پنجره سایبانی)

پنجره سایبانی به تنهایی و در ترکیب با دیگر انواع بازشوها در ساخت پنجره های ساختمان بکار می رود.. استفاده از این نوع پنجره در سرویس های بهداشتی و حمام رایج است. همچنین در طبقات زیر همکف که پنجره در ارتفاع بالا قرار می گیرد این نوع از بازشو نصب می شود.

BAY WINDOW - (پنجره خلیجی)

یکی از عوامل زیبایی نمای ساختمان پنجر هها هستند. در بسیاری از نماها پنجره های خلیجی جلوه ای ویژه به نما می دهد. پنجره خلیجی ترکیبی از تعدادی پنجره های ثابت و بازشو است که با در کنار هم قرار گرفتن تحت زوایای مشخص قوسی چندضلعی را پدید م یآورند. کاربرد عمده این پنجره ها قرار گرفتن در پذیرایی خانه است. مدل این پنجره به نوعی است که فضای خانه را بزرگتر جلوه می دهد و دیدی وسیع به بیرون را ایجاد می کند. این پنجره مقاومت بالای انواع ثابت و بازشو را حفظ م یکند و امکان قرار گرفتن کتیبه نیز در آن وجود دارد و بدلیل نصب شیشه ساده در آن و هزینه تولید . کمتر، نسبت به پنجره کمانی مقرون به صرفه تر است

BOW WINDOW - (پنجره کمانی)

یکی از زیباترین پنجره ها که در نمای ساختمان ها به کار می رود پنجره کمانی است. پنجره کمانی از افق دارای قوس می باشد و برخلاف پنجره خلیجی این قوس با انهنای کامل ایجاد می شود.
حتی شیشه نصب شده بر روی این پنجره، شیشه خم می باشد. این پنجره می تواند بصورت فریم ثابت ساخته شود. همانند پنجره خلیجی، مدل این پنجره به نوعی است که فضای خانه را بزرگ تر جلوه می دهد و دیدی وسیع به بیرون را ایجاد می کند.

HORIZONTAL SLIDING WINDOW- (پنجره کشویی)

پنجره کشویی بدلیل بهره وری کمتر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی نسبت به انواع دیگر بازشوها، این روزها کاربرد خود را کم کم از دست می دهد. تولید کنندگان در طراحی پنجره به همین دلیل سعی می کنند تا حد امکان از دیگر انواع بازشوها برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنند. اما هنوز هم در بخش های مختلفی از ساختمان لازم است تا پنجره کشویی نصب شود. مزیت بزرگ پنجره کشویی این است که در هنگام بازشدن پنجره فضای داخلی را اشغال نمی کند و جلوی پرده نصب شده را نمی گیرد.

 

DOUBLE HORIZONTAL SLIDING WINDOW - (پنجره دولنگه کشویی)

پنجره دولنگه کشویی از نظر کارایی و بهره وری همانند پنجره کشویی ساده است با این تفاوت که هر دو لنگه بصورت ریلی باز می شود. باز شدن لنگه بصورت تک به تک و همزمان امکان پذیر است. پروفیل ساخت این نوع از پنجره کشویی با پنجره های کشویی یک لنگه بازشو متفاوت است. این پروفیل کمی عریض تر است. این پنجره نیز با وجود بهره وری پایین تر در حفظ انرژی نسبت به دیگر مدل های بازشو کاربردهای خاص خود در بخش هایی از ساختمان را دارد.

ARCHED & SPECIAL SHAPED WINDOW - (پنجره قوس دار و چند ضلعی)

پنجره ها غیر از کارایی و قابلیت در حفظ انرژی و تهویه هوای مطبوع ، جلوه ساختمان هستند. نمای زیبا برای یک ساختمان تا حد زیادی به مدل پنجره ها بستگی دارد. یکی از مدل های پنجره که زیبایی خاصی به نمای ساختمان می دهد ، انواع پنجره های قوس دار است. پنجره های نیم دایره ، دایره ، کمانی و ... انواع دیگر در جای خود زیبایی منحصر به فردی به نما می دهد. استفاده از پنجره های قوس د ار بستگی به طراحی و معماری ساختمان دارد. در بسیاری از ساختمان ها برخی از پنجره های نما اشکال خاص دارند که جلوه ای خیره کننده به نما می دهد. توضیحات گفته شده درباره پنجره های قوس د ار در رابطه به دیگر انواع اشکال غیرمتعارف پنجره مثل چند ضلعی ها صدق می کند.

FRENCH WINDOW- (پنجره فرانسوی)

پنجره فرانسوی یکی از زیباترین و پرکاربردترین پنجره ها برای نصب در ساختمان به ویژه در قسمت پذیرایی و نشیمن خانه است. این پنجره از دو لنگه پنجره لولایی تشکیل شده است که در خلاف جهت یکدیگر ) راست بازشو و چپ بازشو( باز می شوند. هر یک از لنگه ها به تنهایی و مستقل از لنگه دیگر می تواند باز شود و اگر هر دو لنگه با هم باز شود هیچ قیدی (پروفیل مولیون) بین دو لنگه وجود نخواهد داشت . مدل باز شدن پنجره به نحوی است پس از باز شدن دولنگه نمای کاملی به بیرون ایجاد می شود. مکانیزم یراق آلات پنجره به نحوی است که حداکثر عایق بندی را دارد.

PICTURE WINDOW- (پنجره ثابت)

پنجره ثابت )فیکس( دریچه ای است برای ورود نور در محلی از ساختمان که به تهویه هوا نیازی نیست. پنجره ثابت دید به بیرون را ایجاد می کند و به علت مکانیزم ساده تولید قیمت تمام شده ارزانتری دارد. استفاده از پنجره ثابت در ترکیب با انواع بازشو کاربرد فراوانی در طراحی پنجره دارد. پنجره ثابت در ساخت نمای خانه ها و ساختمان ها ، با هر نوع معماری از سنتی ترین طرح ها تا مدرن ترین آن ها بکار می رود. خصوصا در خانه های بزرگ پنجره های ثابت ، نمای بیرون خانه را به مانند اتاقی دیگر از خانه نمایش می دهند.