این پنل ها از پنج لایه تشکیل شده که عبارتند از دو لایه کویل رنگ شده آلومینیومی در بالا و پایین، یک لایه پلی اتیلن غیر سمی (Non-toxic) در هسته مرکزی که به وسیله چسب حرارتی به ورق های آلومینیوم لمینت شده است.

مزایای استفاده از پنل آلومینیومی کامپوزیت آلومین

پنل های آلومینیومی کامپوزیت تولید شرکت امین آر با برند آلومین (Alumin) مزایای بسیاری دارند که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

عایق امواج و تشعشعات مضر

روزانه مقدار زیادی امواج مضر در پیرامون ما وجود دارد و میزان قابل توجهی از این امواج به صورت غیر ارادی وارد بدن انسان می شود، برای مثال امواج حاصل از موج های رادیو و تلویزیون، موبایل، بی سیم ها و خطوط انتقال نیرو از این دست امواج می باشد. انحصاری ترین خاصیت پانل های آلومین به علت وجود دو لایه آلومینیوم مجزا و عایق مابین آن خاصیت شیلد (الکترومغناطیس) بودن می باشد. این گونه از نماها از ورود امواج مضر با مقدار زیاد در محیط خانه و یا محل کارتان جلوگیری می کند.

سهولت کاربرد و سرعت نصب بالا

در چند سال اخیر و با مدرن شدن نحوه ساخت و ساز سبک ساختمان ها، کامپوزیت پرمصرف ترین مصالح روی نمای ساختمان است و طراحان توانایی اجرای هرگونه حجمی را با زیباترین جزئیات دارند.

کاهش اتلاف انرژی

توجه داشته باشید با توجه به افزایش روز افزون قیمت انرژی هم اکنون باید به فکر استفاده از مصالحی باشیم که حداقل تبادل انرژی را با محیط اطراف ساختمان داشته باشند. سیستم نمای کامپوزیت معرفی شده از طرف شرکت امین‌آر مورد تایید آزمایشگاه های معتبر جهانی از لحاظ پایین بودن ضریب انتقال حرارت می باشد و جزو عایق ترین نماهای شناخته شده در صنعت ساختمان می باشد. با استفاده و اجرای اصولی این گونه از نماها هزینه های گرمایشی و سرمایشی را به میزان 40% می توان کاهش داد.

قیمت رقابتی

طراحان و مهندسان برای طراحی سازه ساختمان و اعمال بارگذاری های آن عموما و به طور متوسط برای هر متر مربع از جداره های جانبی حداقل 500 کیلوگرم بر مترمربع از سطح نما درنظر می گیرند، که با محاسبه کلی سطح نمای ساختمان در وزن واحد هر مترمربع نما، بار بیهوده و سنگینی بر روی سازه محاسبه شده و این هزینه را به دوش کارفرما متحمل می شود. با تصمیم اولیه مبنی بر استفاده از پانل های فوق سبک کامپوزیت پانل و اعمال بارگذاری سیستم های معرفی شده از طرف آلومین، بار واقعی وارد بر هر متر مربع از سطح نما، حداکثر معادل 60 کیلوگرم بر مترمربع می شود. کاهش چشمگیر و قابل توجه یکجا از وزن ساختمان باعث کاهش وزن سازه اصلی شده و از نظر اقتصادی بهینه می باشد و در مجموع محاسبه کلی قیمت تمام شده ساختمان نسبت به روش های سنتی بسیار کمتر خواهد بود.

عدم جذب رطوبت

به علت وجود رطوبت بالا در بعضی مناطق و همچنین بارندگی مایل در طول سال بزرگترین مشکل پیش روی نمای ساختمان ها جذب آب و رطوبت می باشد که طی مدتی کوتاه باعث تخریب جداره های پیرامونی و ایجاد ترک در سطوح خارجی و داخلی ساختمان می شود که در اطراف پنجره شدت این موضوع عموما در کوتاه ترین زمان قابل مشاهده است. بهترین پیشنهاد برای عدم جذب رطوبت و حفظ پایداری و زیبایی همیشگی جداره های خارجی و داخلی استفاده از پانل های آلومینیوم کامپوزیت می باشد، البته طراحی، اجرای صحیح و آب بندی اصولی آن باید مدنظر قرار گرفته شود و از افراد با تجربه در این زمینه بهره جست.

دوستدار طبیعت

در روش های سنتی استفاده از مصالح بنایی در ساختمان، خاصیت تغییرپذیری در چرخه تولید ندارد و مستقیما به صورت نخاله ساختمانی به طبیعت منتقل می شوند. در صورتی که پانل های آلومینیوم کامپوزیت به لحاظ قیمت قابل ارزش مواد ضایعاتی به صورت 100%، به راحتی در چرخه صنعت بازیافت و بازگردانده می شود و حتی جزئی از آن در طبیعت دفن نشده و هیچ آلایندگی ایجاد نمی کند. در ضمن به لحاظ معرفی سیستم های اجرایی خاص و جلوگیری از اتلاف انرژی و سرمایه ملی (سوخت های فسیلی) و کاهش مصرف آن ها طبیعت دوست می باشد. در میان نمای پوشش های ساختمانی از لحاظ سبز بودن قابل قیاس نبوده و رتبه اول را داراست.

 دوام آب و هوایی و شرایط محل نگهداری

رنگ (پوشش) با پایه PVDF (پلی وینلیدین فلوراید) و FEVE (فلوئورو اتیلن وینیل اتر) که از خواص این خانواده دوام بالای آب و هوایی در مقابل اشعه های IR، UV و همچنین در مقابل باران های اسیدی است. ساختار لایه های تشکیل دهنده باعث توان مقاومت بسیار عالی در مقابل اختلاف دمایی در زمستان و تابستان می شود. این مصالح مقاومت بالای تحمل شوک کهای حرارتی از -40 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد را دارا می باشد.